Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Sprawę śmierci zakonnika z Zakroczymia bada prokuratura

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim bada sprawę śmierci brata Stanisława Rutkowskiego z zakroczymskiego klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów. W sprawie zlecono sekcję zwłok i obecnie prokuratura oczekuje na szczegółowe jej wyniki.

Zakonnik zmarł 16 września w wieku 59 lat, w szpitalu do którego trafił z obrażeniami ciała. Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim 19 września wszczęła śledztwo w sprawie śmierci kapucyna. – Śledztwo prowadzone jest w sprawie z artykułu 155 kodeksu karnego. Obecnie prokurator ma wstępne wyniki zleconej sekcji zwłok, ale oczekuje na szczegółowy raport – przekazała naszej redakcji prokurator Katarzyna Skrzeczkowska – rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga.

Wstępnie wykluczono aby do obrażeń jakie odniósł zakonnik, miały przyczynić się osoby trzecie. Jednakże zadaniem prokuratury było sprawdzenie informacji przekazanych przez policję, która interweniowała w szpitalu w chwili śmierci zakroczymskiego zakonnika.

Art. 155KK – Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.