W weekend płonęły dwa domu w gminie Leoncin

Zarówno w sobotę jak i niedzielę Straż Pożarna dysponowana była do pożarów domów w gminie Leoncin. Strażacy apelują o sprawdzenie przewodów kominowych i usunięcie zalegającej sadzy, której pożar może spowodował zniszczenie całego domu.

Pierwszy pożar wybuchł w Nowych Grochalach w sobotę o godzinie 8:41. Niestety dom spłonął doszczętnie. Osoby w nim mieszkające jeszcze w początkowej fazie pożaru, same ewakuowały się na zewnątrz budynku. Dzięki temu nikt nie odniósł obrażeń. Działania Straży Pożarnej zakończono o godzinie 20:20. W akcji gaśniczej budynku jednorodzinnego brało udział łącznie 15 zastępów Straży Pożarnej.

 

Do drugiego pożaru doszło w niedzielę o godzinie 20:06 w miejscowości Polesie Stare. Doszło tam do pożaru budynku inwentarsko mieszkalnego. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej, właściciel wyprowadził 26 koni z części inwentarskiej. Wszyscy domownicy również ewakuowali się w bezpieczne miejsce. Akcja gaśnicze trwała prawie do godziny 23 i prowadziło ją 9 zastępów Straży Pożarnej.

Źródło: mł. kpt. Andrzej Kordek/ JRG Nowy Dwór Mazowiecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.