Stalko zamiast Transluda!

Od poniedziałku 1 października pasażerów firmy Translud wozić będzie nowy przewoźnik firma Stalko. Nowy przewoźnik przejmie obsługę linii 2 i 6 z Zakroczymia i Modlina Twierdzy do Warszawy Centrum przez Jabłonnę.

Firma Stalko Przybysz i wspólnicy z Zielonki od 1 października będzie obsługiwać wszystkie kursy firmy Translud. Przewoźnik jest monopolistą na trasie z Wołomina do Warszawy i codziennie organizuje przewozy autobusowe do Warszawy. Po rezygnacji firmy Mobilis z działalności w Ostrołęce to właśnie firma Stalko natychmiast uruchomiła połączenia z Warszawy do Ostrołęki zapewniając ciągłość komunikacji. Co ciekawe po miesiącu działania na linii ostrołęckiej, przewoźnik postanowił obniżyć ceny biletów od 1 do 2 złotych na bilecie jednorazowym.

Pojawienie się w Nowym Dworze Mazowieckim firmy Stalko spowodować powinno unormowanie kwestii przewozowych. Od pewnego czasu firma Stalko współpracuje z PKS Polonus min. przy startowaniu w przetargach na obsługę linii ZTM tzw. „L”. Zapowiada się więc rewolucja w przewozach i być może unormowanie rozkładu jazdy. Wiele razy dochodziło do sytuacji że naraz przyjechały autobusy zarówno Polonusa jak i Transludu. Stalko współpracując z Polonusem zapewne wspólnie utworzą rozkład jazdy z Zakroczymia do Warszawy przez Jabłonnę. Dzięki temu nie będzie już niezdrowej konkurencji, podjeżdżania przed czasem itp.

Stalko przejmie również realizację połączeń Bezpłatnej Linii Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Bilety miesięczne na linie 2 i 6 nadal można będzie nabyć w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim przez 2 dni tj w najbliższy piątek i poniedziałek. Uwaga trzeba wyrobić kartę Stalko. W tym celu należy przyjść ze zdjęciem legitymacyjnym.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.