Nowy Dwór Maz: Miasto dopłaci do biletu kolejowego

Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski przekazał na sesję 25 września uchwałę, ustanawiającą Program Aktywizacji Zawodowej mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego. Zakłada on dofinansowanie w wysokości 50% do ceny biletu miesięcznego lub kwartalnego Kolei Mazowieckich na trasie Nowy Dwór Mazowiecki (Modlin) – Warszawa-Choszczówka.

Główne zasady Programu są następujące:
– Program skierowany jest do mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego, którzy płacą podatki w naszym mieście.

– Programem objęte są osoby o dochodach nieprzekraczających najniższego wynagrodzenia przeliczonego na jedną osobę w rodzinie. Jeżeli rodzina jest czteroosobowa to dzisiejszy dochód na rodzinę nie może być większy niż 8.400 zł, natomiast od 1 stycznia 2019 roku będzie to kwota 9.000 zł.

– Program rekomenduje założenie Karty Mazowieckiej w Kolejach Mazowieckich, na którą będzie można wczytać warszawski bilet na komunikację ZTM w I strefie. Dzięki temu dojeżdżający mieszkańcy będą mogli dojechać do Warszawy i poruszać się po niej wszystkimi rodzajami transportu w ramach jednej karty plastikowej.

Mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego ubiegający się o dofinansowanie w ramach Programu Aktywizacji Zawodowej będą mieli możliwość złożenia Wniosku o dofinansowanie w Punkcie Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim na parterze. Specjalnie dla dojeżdżających punkt będzie uruchomiony w dogodnych godzinach – od 16.00 do 19.00 dwa dni w tygodniu.

Program będzie obowiązywać od 1 października 2018 r.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.