Stara Dąbrowa: Bezpieczni harcerze na obozie

Wszyscy pamiętają tragiczne wydarzenia z obozu harcerskiego na pomorzu w miejscowości Suszek. W wyniku nawałnicy jaka przeszła nad lasem, zginęły dwie 14-letnie harcerki. Od tego czasu wszystkie harcerskie obozy są monitorowane przez służby w tym przez Straż Pożarną.

Na terenie powiatu nowodworskiego w miejscowości Stara Dąbrowa w gminie Leoncin znajduje się harcerska baza leśna. W piątek 6 lipca harcerski obóz odwiedzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Wizyta miała na celu rozpoznanie terenu obozu pod kątem wdrożenia i spełnienia warunków bezpieczeństwa, a ponadto zapoznanie uczestników obozu ze sposobem alarmowania oraz postępowania na wypadek zagrożenia oraz działania edukacyjne w ramach prewencji społecznej. Podczas wizyty na terenie obozu sprawdzono łączność pomiędzy komendantem obozu a Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP.

Komendant obozu ma obowiązek rano i wieczorem kontaktować się ze Dyżurnym Stanowiska Kierowania gdzie uzyska informację o prognozie pogody oraz ewentualnych wydanych ostrzeżeniach. Przekaże również informacje o przebiegu obozu i osobach uczestniczących. Decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji powstał specjalny kanał do łączności między harcerzami a Strażą Pożarną.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.