W piątek (11.06) 88-latka w Starych Pieścirogach została potrącona przez pociąg Kolei Mazowieckich relacji Warszawa Wola – Ciechanów. Kobieta w trakcie udzielania pomocy medycznej straciła przytomność i doszło do zatrzymania krążenia. Mino natychmiast rozpoczętej reanimacji, nie udało się przywrócić pracy serca seniorki.

88-latka chciała w miejscu zabronionym przejść przez tory. Gdy zobaczyła nadjeżdżający od strony stacji Nasielsk, pociąg osobowy zatrzymała się i czekała aż skład przejedzie. Niestety kobieta zatrzymała się zbyt blisko torów i została potrącona przez przejeżdżający pociąg. Wstępnie kobieta doznała urazu barku. Przybyłe na miejsce służby ratunkowe przystąpiły do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanej. Do transportu do szpitala wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy. W trakcie akcji kobieta straciła przytomność a następnie doszło do zatrzymania akcji serca. Niestety mimo natychmiast podjętej reanimacji, nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

Na miejscu pracował pułtuski prokurator oraz nowodworscy policjanci, którzy wykonali na miejscu czynności dochodzeniowe.