Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach powiatu nowodworskiego. Mimo podwyższenia kar za znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, ciągle zdarzają się kierowcy, którzy nie dostosowują prędkości do obowiązujących limitów. Funkcjonariusze nie stosują taryfy ulgowej wobec piratów drogowych.

W tym tygodniu policjanci nowodworskiej drogówki zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy na obszarze zabudowanym nie zastosowali się do obowiązujących tam ograniczeń.

12 lipca 2022 r. po godz. 9:00, na drodze nr 575 w miejscowości Nowe Grochale mundurowi podjęli interwencję wobec kierowcy forda. 46- latek z Sochaczewa, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością aż 120 km/h. Na kierującego za wykroczenie, którego się dopuścił, został nałożony mandat karny w wysokości 2000 złotych. Stracił też prawo jazdy, a do jego konta dopisano 10 pkt. karnych.

Następnego dnia rano, funkcjonariusze ruchu drogowego nowodworskiej komendy, w Borkowie gm. Nasielsk zatrzymali do kontroli drogowej 32- latka z Płocka. Kierujący toyotą mężczyzna, przekroczył na obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość o 70 km/h, pędząc aż 120 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukrany mandatem karnym w kwocie 2000 zł. Musiał się również pożegnać z prawem jazdy, które zatrzymali mu policjanci.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.