Strażacy odwiedzili obozowiczów w Starej Dąbrowie

W miejscowości Stara Dąbrowa w gminie Leoncin od kilku dniu na obozie harcerskim przebywa młodzież. Na chwilę obecną jest jeszcze niewielka ilość osób, ale wkrótce dojadą następni. Po tragicznych wydarzeniach na pomorzu z 2017, gdzie podczas gwałtownej burzy, śmierć poniosły dwie harcerki, zmieniono przepisy i wprowadzono szereg zarządzeń w zakresie bezpieczeństwa. Jednym z zadań komendanta obozu, jest stałe utrzymywanie łączności radiowej z Powiatowym Stanowiskiem Kierowania.

11 lipca funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim udali się do Starej Dąbrowy, gdzie poprowadzili szkolenie skierowanie do uczestników obozu z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz używania podręcznego sprzętu gaśniczego. Ponadto dokonano sprawdzenia łączności radiowej ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim. Kilka dni wcześniej z obozowiczami spotkali się również funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czosnowie.

Rano i wieczorem kierownik obozu, drogą radiową przekazuje do Straży Pożarnej informację na temat stanu obozowiska oraz ilości osób aktualnie biorących w nim udział. Dyspozytor zaś przekazuje informację o prognozie pogody na najbliższe kilka godzin.

Obozowiczom życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.

foto: PSP Nowy Dwór Maz


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.