Policjanci najechali na poważny wypadek i natychmiast ruszyli do udzielania pierwszej pomocy

W środę (6.07) chwilę po godzinie 13 policjanci z Posterunku Policji w Zakroczymiu, udając się w celach służbowych do Nowego Dworu Mazowieckiego na skrzyżowaniu DK62 z DK85 najechali na poważny wypadek, w którym rannych zostało 6 osób. Widząc, zdarzenie oraz brak służb ratunkowych na miejscu, policjanci natychmiast zatrzymali się i rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym.

Asp. Łukasz Płuciennik i post. Przemysław Malinowski z Posterunku Policji w Zakroczymiu, widząc zdarzenie, przerwali realizowane zadanie i natychmiast zatrzymali się w celu udzielenia pierwszej pomocy. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, poprowadzili ruch wahadłowo oraz zajęli się osobami najbardziej poszkodowanymi w wypadku. Po chwili na miejscu pojawili się strażacy z Modlina Twierdzy, którzy pomogli w udzielaniu pomocy pozostałym poszkodowanym do czasu przybycia służb medycznych.

Zakroczymscy stróże prawa pomogli również w wyznaczeniu i zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przyleciał na miejsce zdarzenia. Łącznie w zderzeniu 3 pojazdów rannych zostało 6 osób. Najbardziej poszkodowana osoba, została przetransportowana do szpitala przez śmigłowiec LPR.

Zakroczymscy policjanci doskonale wiedzieli, że każda sekunda może decydować o czyimś życiu. Posterunkowy Malinowski na co dzień jest też strażakiem ochotnikiem i często brał udział w akcjach ratunkowych przy wypadkach. Wiedział doskonale, że tylko szybkie udzielenie pomocy i ocena stanu zdrowia poszkodowanych, może pomóc w uratowaniu ich życia i zdrowia.Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.