Strażacy wzywani do otwarcia drzwi w mieszkaniach

Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w ciągu jednej doby, dwukrotnie dysponowani byli do pomocy w otwarciu drzwi do mieszkania. W obu przypadkach działania były pilne, bowiem istniało zagrożenie zarówno pożarowe jak i dla zdrowia i życia. 

Czajnik pozostawiony na kuchence gazowej

W niedzielę (22.11) o godzinie 23:28 zastęp z JRG Nowy Dwór Mazowiecki udał się do Pomiechówka, gdzie w jednym z mieszkań bloku przy ulicy Wojska Polskiego, zatrzasnęły się drzwi wejściowe. Jak informowała zgłaszająca, na kuchence gazowej pozostawiłą czajnik i tylko na chwilę wyszła z domu a drzwi się zatrzasnęły.

Ponieważ istniało zagrożenie powstania pożaru, strażacy udali się na miejsce alarmowo i przy pomocy wyważarki, otworzyli drzwi do mieszkania. W akcji brał udział również patrol policji.

Starsza kobieta wymagająca interwencji lekarskiej

Kolejne zgłoszenie dotyczyło otwarcia drzwi do mieszkania w Modlinie Twierdzy. W bloku przy ulicy Bema, pogotowie ratunkowe nie mogło dostać się do pacjentki która wymagała pilnej pomocy medycznej. Zgłoszenie do straży wpłynęło w poniedziałek (23.11) o godzinie 9:19. Strażacy po przybyciu na miejsce zastali załogę karetki pogotowia ratunkowego. Ponieważ lekarz cały czas miał kontakt z pacjentą to nie podejmowano otwarcia siłowego. Po chwili na miejsce przychała córka kobiety z kompletem kluczy i wpuściła medyków do pacjentki.

PJ

 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.