Strażak ranny podczas usuwania skutków wichury

W czwartek nad powiatem nowodworskim przechodziły silne wichury podczas których wiatr osiągał w porywach nawet do 100 km/h. Strażacy interweniowali 14 razy do powalonych drzew czy zerwanych linii energetycznych. W Wojszczycach druhowie zabezpieczali dach budynku szkoły a w Nunie zerwany namiot ze stelaża. W Cząstkowie Polskim doszło do wypadku z udziałem strażaka ochotnika.

Sytuacja meteorologiczna, a konkretnie porywisty wiatr, spowodował, że na terenie powiatu nowodworskiego miało miejsce 14 zdarzeń. Głównie wezwania dotyczyły powalonych drzew, blokujących przejazd na drogach oraz pochylonych na linie energetyczne. Ponadto Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej prowadzili działania polegające zabezpieczeniu dachu Szkoły Podstawowej w miejscowości Wojszczyce oraz namiotu na stelażu metalowym na prywatnej posesji w miejscowości Nuna, w którym znajdowały się przyczepy kempingowe – poinformowali nowodworscy strażacy.

W Cząstkowie Polskim na ulicy Parkowej po godzinie 20, dwa drzewa przewróciły się na drogę całkowicie tarasując przejazd. Do usunięcia złamanych drzew zadysponowano druhów z OSP Czosnów. Strażacy oświetlili miejsce akcji oraz przy pomocy pilarek przystąpili do cięcia powalonych drzew i usunięcia ich z jezdni. W trakcie działań jeden ze strażaków uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. O zdarzeniu dowodzący akcją powiadomił Stanowisko Kierowania i na miejsce skierowano zastęp z PSP oraz zespół Ratownictwa Medycznego. Druhowie z jednostki w Czosnowie udzielili pierwszej pomocy swojemu koledze.

Po przybyciu zespołu Ratownictwa Medycznego i wykonaniu badania na miejscu zdarzenia ustalono, że u strażaka doszło do stłuczenia obu kolan oraz rozcięcia podbródka. Zadecydowano o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala w celu wykonania dalszych badań diagnostycznych. Wcześniej jednak strażaka dowieziono do Komisariatu Policji w Czosnowie, gdzie poddano go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, oczywiście z wynikiem negatywnym.

Zobacz również