Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Światowy Dzień Inwalidy

Jak co roku w kwietniu obchodziliśmy Światowy Dzień Inwalidy. Z tej okazji nowodworski oddział Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów zorganizował uroczystość w lokalu Relaks. Wzięły w niej udział władze miasta.

Impreza odbyła się 29 kwietnia. Na zaproszenie przewodniczącej związku Krystyny Kocan na sali obecne było liczne grono członków organizacji, a także zaproszeni goście. Wśród nich burmistrz Jacek Kowalski i Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski.
Obecni byli też przedstawiciele organizacji pozarządowych, radni miejscy oraz sponsorzy.
Pierwszym punktem programu był występ artystyczny. W dobry nastrój wprawił wszystkich duet Janina Potocka i Maciej Nowicki – przedstawiciele zespołu Desa z Pomiechówka. W koncercie przypomnieli stare dobre przeboje, które śpiewała wraz z nimi cała sala. Pani Janina oprócz śpiewu zabawiała wszystkich zgrabnymi anegdotami i humoreskami. Pan Maciej wspaniale śpiewał utwory Ryszarda Rynkowskiego, Krzysztofa Krawczyka, Czerwonych Gitar, Piotra Szczepanika.
Krótkie wystąpienie p. Kocan poruszyło tematykę opieki nad osobami niepełnosprawnymi, trudom życia codziennego i ogromnej roli integracji ze środowiskiem lokalnym w codziennym funkcjonowaniu i rehabilitacji tych osób. Poruszyła też kwestie postaw pracodawców w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Podziękowała sponsorom i tym którzy wspierają działalność Związku: Staroście Krzysztofowi Kapuście, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Krzysztofowi Bisialskiemu, Burmistrzowi Jackowi Kowalskiemu, Halinie i Jerzemu Plackowskim, Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie, Bankowi Spółdzielczemu, ZBK Sp. z o.o., ROD Pestka, Marzenie i Bogdanowi Świątek, kwiaciarni Marianny Kowalskiej, Ireneuszowi Jankowskiemu – właścicielowi piekarni Kołacz oraz firmie DAREX.
Na koniec wystąpienia siedzące na sali osoby z widoczną niepełnosprawnością zostały uhonorowane bukietami kwiatów. Ten gest sprawił, że na wielu twarzach pojawiły się łzy wzruszenia.
Po wystąpieniu obecni na sali goście złożyli na ręce p. Kocan gratulacje i wręczyli kwiaty. Życzyli zebranym przede wszystkim zdrowia, jak najmniej barier w codziennym życiu. „Chociaż życia już południe jest cudnie” spuentował także słowami piosenki burmistrz Jacek Kowalski.

autor: Aneta Pielach – Pierścieniak

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.