Sztandar na 60-lecie OSP Krzyczki Pieniążki

W Krzyczkach Pieniążkach w gminie Nasielsk w sobotę (7.05) obchodzono jubileusz 60-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej. Druhowie otrzymali sztandar oraz liczne medale i odznaczenia.

Na terenie przy remizie w Krzyczkach Pieniążkach proboszcz parafii pw. św. Wojciecha ks. Tadeusz Pepłoński, odprawił Mszę świętą w intencji strażaków, podczas której poświęcił ufundowany na 60-lecie istnienia jednostki, sztandar. Po nabożeństwie odbyła się uroczystość z ceremoniałem strażackim podczas której, wbito symboliczne gwoździe i przekazano druhom sztandar.

Strażacy przypominając historię jednostki wskazali na ciężkie początki, brak remizy czy sprzętu. Druhowie w pierwszych latach posiadali drobny sprzęt w prywatnym garażu i wypożyczali z SKR ciągnik do którego podpinano przyczepę z beczką. Obecnie jednostka posiada samochód gaśniczy oraz wyremontowany budynek remizy.

Strażacy z Krzyczek otrzymali medale za zasługi dla pożarnictwa oraz odznaki „Strażak Wzorowy”. Po oficjalnej części spotkania, nastąpił piknik podczas którego wystąpiły zespoły Bene, Warto Żyć oraz Marta i Paweł Stawińscy i zespół Damessa a na końcu Majewski Show.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.