Dzielnicowi odwiedzili uczniów z gminy Czosnów

Funkcjonariusze czosnowskiego komisariatu spotkali się z dziećmi, ze Szkoły Podstawowej w Cząstkowie Mazowieckim. Podczas prelekcji omówili zasady bezpiecznego korzystania z drogi oraz znaczenie elementów odblaskowych dla poprawy naszej widoczności. Uczniowie dowiedzieli się jak zachować się podczas kontaktu z osobą obcą, w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo podczas zabaw na dworze oraz gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia i jakich informacji udzielić dzwoniąc na nr alarmowy 112.

4 maja 2022 r. dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czosnowie odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Cząstkowie Mazowieckim. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas I-VIII.

Podczas zajęć funkcjonariusze przekazali dzieciom najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Uczniowie doskonale wiedzieli, którą stroną drogi należy się poruszać idąc pieszo, a którą jadąc rowerem oraz jak właściwie korzystać z przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Policjanci podkreślili jak ważne jest noszenie w miejscu widocznym elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność niechronionych uczestników ruchu na drodze.

Dzieci i młodzież doskonale znały numer alarmowy 112, a dzielnicowi przypomnieli im jakich informacji powinni udzielić dyspozytorowi podczas zgłoszenia. W związku z rozpoczynającym się sezonem wiosennym mundurowi przekazali uczestnikom spotkania, zasady bezpiecznego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz zachowania szczególnej ostrożności podczas kontaktu z osobami obcymi.

Spotkanie przebiegło w radosnej i miłej atmosferze, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat znajomości zasad ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.