Najpierw wypił piwo, później wsiadł za kierownicę

W niedzielny wieczór policjanci nowodworskiego Wydziału Prewencji zatrzymali 39- latka, który kierował renault, mając w organizmie 2,9 promila alkoholu. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

8 maja 2022 r. po godz. 21:00, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zatelefonowała osoba informując, że mężczyzna który przed chwilą wypił alkohol, wsiadł za kierownicę auta. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, kierowca renault odjechał w stronę centrum Nowego Dworu Mazowieckiego.

Policjanci od razu zareagowali i za chwilę na ul. Wojska Polskiego zatrzymali 39- latka do kontroli drogowej. Nowodworzanin został przez nich poddany badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał 2,9 promila alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.