Taki proboszcz to skarb!

Prawie od trzech lat proboszczem parafii pw. Św. Barbary w Modlinie Twierdzy jest ks. Janusz Nawrocki. Trzeba jasno powiedzieć, że tylko niebiosa mogły nas obdarzyć takim kapłanem. Niesamowita skromność, pracowitość oraz pełne zaangażowanie w pełnienie posługi kapłańskiej przez proboszcza, jednoczy tutejszą ludność. Dzięki naszemu kapłanowi budowany jest nowy kościół jakkolwiek i o obecny dba bardzo dobrze. Mury widoczne są z daleka, jak się zbierze odpowiednią sumę pieniędzy zostanie pokryty dach.

Ale to nie wszystko co robi proboszcz. Wystarał się o miejsce na cmentarz, organizuje różnego rodzaju imprezy religijne, ewangelizuje młodzież szkolną, niesie pomoc dla osób starszych potrzebujących opieki. Po prostu jest przykładem godnym do naśladowania. Będzie nowy kościół to i będzie potrzebne miejsce na zaparkowanie samochodów. I o to już zadbał nasz kapłan.

Wystosował zaproszenie do wszystkich chętnych, o przybycie wraz z posiadanym sprzętem typu piła, grabie taczka czy też podnośnik samochodowy na plac pod budowę parkingu przy ul. Matki Bożej Częstochowskiej.

Na apel tak lubianego proboszcza nie trzeba było długo czekać. Na wskazany dzień oraz godzinę przybyła liczna grupa mieszkańców, wyposażona w podręczny sprzęt i wraz z księdzem i kościelnym przystąpili do wycinki drzew. czyszczenia terenu i wywożenia ogromnej ilości śmieci. Aż miło było patrzeć jak ksiądz ubrany w strój roboczy zbiera gałęzie, organista z dmuchawą na plecach czyści teren a pozostali mieszkańcy wycinają drzewa oraz wypalają śmieci i wywożą zanieczyszczenia. Pracy było ogrom, ale widząc zaangażowanie proboszcza nikt nie odczuwał zmęczenia tylko satysfakcję z niesionej pomocy dla dobra kościoła.

Specjalnie nie podaję nazwisk biorących udział w tej pracy ponieważ można ich rozpoznać na przedstawionych zdjęciach. Zawsze proboszcz może na nas liczyć. Za dobro odpłacamy się dobrem i aby tak dalej .

Oleksiak Włodzimierz – były radny

Ps. Szkoda, że wśród pracujących nie było nikogo z Zarządu Osiedla, radnych. I jak tu mówić o honorze panie Sławku. Ale jakich mamy radnych taka rada jaka rada takie miasto. Na szczęście nadchodzi pora na zmianę.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.