Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Teraz już wiedzą jak dbać o bezpieczeństwo

W czwartek nowodworskie policjantki spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Sowiej Woli. Podczas spotkania poruszyły z dziećmi zagadnienia, z obszaru bezpieczeństwa. Za wzorowy udział w zajęciach, najmłodsi otrzymali ufundowane przez Urząd Marszałkowski upominki, dzięki którym będą jeszcze bardziej widoczni na drodze.

23 września 2021 r. asp. sztab. Joanna Wielocha i asp. Aneta Fabisiak- Wydurska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Sowiej Woli, na terenie gminy Czosnów.

Na początku spotkania dzieciom odczytany został list Marszałka Województwa Mazowieckiego, Pana Adama Struzika.

Następnie funkcjonariuszki z nowodworskiej komendy przeprowadziły z uczniami „zerówki” i 1 klasy zajęcia profilaktyczno- informacyjne na temat bezpieczeństwa. Najmłodsi dowiedzieli się jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz korzystać z przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Uczniowie doskonale znali nr alarmowy 112, a dodatkowo dowiedzieli się kiedy należy z niego korzystać i jakie niezbędne informacje trzeba przekazać dyspozytorowi. Najmłodszych poinformowano o zachowaniu ostrożności podczas kontaktu z osobą obcą. Policjantki uświadomiły dzieciom jak ważny wpływ na nasze bezpieczeństwo ma noszenie w widocznym miejscu elementów odblaskowych.

Na koniec, za zaangażowanie podczas zajęć uczniowiom „zerówki” i klasy 1 przekazano ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego elementy odblaskowe, m. in. w postaci kamizelek, worków, smyczy, opasek, breloków, które niewątpliwie wpłyną na poprawę ich bezpieczeństwa na drodze.

Całe spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze, a dzieci wykazały się dużą wiedzą o bezpieczeństwie.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.