The Murph Challenge Legionowo – Wyzwanie Weterana

W sobotę (18.05) w Wieliszewie weterani, żołnierze zawodowi z Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej i Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu oraz sympatycy Wojska Polskiego wzięli udział w wyjątkowym wyzwaniu upamiętniającym żołnierzy, którzy ponieśli śmierć służąc poza jej granicami. Wydarzenie miało także na celu promocję środowiska weteranów oraz swoją datą podkreślało zbliżające się obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa przypadające na 29 maja.

Ten wyjątkowy challenge to jeden z najpopularniejszych treningów na świecie, powstał na cześć poległego w 2005 r. na misji w Afganistanie komandosa Navy SEALs – por. Michaelu Mutphu. Polega na wykonaniu kolejno trzech etapów:
1. Bieg na odległość 1 mili (ok 1600 m).
2. Wykonanie 100 podciągnięć, 200 pompek oraz 300 przysiadów.
3. Bieg na odległość 1 mili.

Wszystko z obciążeniem 10 kg w czasie nieprzekraczającym 90 min. Po raz pierwszy w Wieliszewie zostało zorganizowane wyzwanie także dla najmłodszych.
Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9.30 wypowiedzianymi przez płk Andrzeja Głowackiego słowami: Tam gdzie kończy się fizyka … zaczyna psychika! Jak się okazało, słowa te nie były przypadkowe o czym bardzo szybko przekonali się uczestnicy biorący udział w zmaganiach. Challenge był pokonywany zarówno przez osoby, które już go doświadczyły jak i przez nowe chcące spróbować swoich sił. Najlepszemu zawodnikowi udało się wykonać wszystkie zadania w ciągu 35 minut 51 sekund, i co ciekawe był nim nowicjusz Krystian Wrzochol z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Wydarzenie wspierały instytucje, urzędy, organizacja pozarządowa, media czy prywatne osoby. Jedną z nich był Krzysztof Głowacki, dwukrotny mistrz świata w World Boxing Organization, który poza przekazaniem upominków dla uczestników pojawił się osobiście wspierając zawodników a także sędziując najmłodszym. Po zakończeniu challengu uczestnicy usłyszeli miłe słowa z ust mistrza: Jestem pod ogromnym wrażeniem widząc Wasze przygotowanie, determinację i zaciętość oraz walkę do ostatniego podciągnięcia, pompki czy przysiadu … każdy z Was dzisiaj wygrał walkę z samym sobą – ogromny szacun dla Was wszystkich!

Organizatorem wydarzenia jest płk Andrzej Głowacki, weteran misji w Iraku i Kosowie, Szef Szkolenia w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej, który po raz czwarty mobilizuje kolegów do aktywnej formy spędzania czasu oraz wspólnej promocji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Patronat:
Roman Smogorzewski – Starosta Powiatu Legionowskiego

Patronat medialny:
Polska Zbrojna
Wirtualne Mazowsze24,
Wirtualne Legionowo

Partnerzy:
-Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
-Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion
-Instytut Pamięci Narodowej
-Krzysztof Głowacki – dwukrotny mistrz świata w World Boxing Organization
-IRWEGA – producent makaronów
-Marcin Ogdowski i wydawnictwo WARBOOK
-Jarosław Rybak
-Marcin Szymański

Foto: DWOT

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.