To był inspirujący i pełen wrażeń dzień

Uczniowie klas mundurowych o profilu Straż Graniczna II Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku odwiedzili funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin. Jak stwierdzili uczniowie – „to był inspirujący i pełen wrażeń dzień”.

W ramach współpracy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej z Zespołem Szkół nr 1 w Płońsku zainicjowano wycieczkę dla uczniów klas mundurowych do Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin, która odbyła się w minioną środę. Głównym celem spotkania płońskiej młodzieży z naszymi mundurowymi było pokazanie z bliska, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy odpowiedzialnych za odprawę graniczną, jakie obowiązują zasady bezpieczeństwa podczas odprawy granicznej, no i przede wszystkim, jak się do niej przygotować.

Najwięcej pozytywnych emocji wzbudzili przewodnicy psów służbowych ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi. Przybliżono uczniom etapy szkolenia piesków Straży Granicznej oraz zadania jakie wykonują w lotniczym przejściu granicznym. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz sprzętu specjalistycznego wykorzystywanego przez funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych, głównie pirotechników, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo podróżnych na lotnisku.

Wycieczkę uwieńczyły podziękowania uczniów i ich opiekunów – za dzień pełen pasji i ciekawostek ze służby granicznej – Komendantowi PSG Warszawa-Modlin ppłk SG Mariuszowi Taperkowi oraz wszystkim funkcjonariuszom zaangażowanym w organizację wizyty.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.