Posprzątali schody przy „białych blokach”

W sobotę (29.04) ponad 200 mieszkańców oraz turystów i gości wzięło się do pracy i posprzątali zejście nad Wisłę przy tzw. „białych blokach” w Modlinie Twierdzy. Inicjatorem akcji był dyrektor obiektu Twierdza Modlin Sebastian Sosiński.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na mój apel i postanowili dołączyć do akcji sprzątania schodów oraz wszystkim, którzy ją wsparli. Zlikwidowaliśmy jedno z nowodworskich miejsc wstydu, jedno z największych, a z pewnością najtrudniej dostępnych dzikich wysypisk. W najbliższych dniach zaczniemy naprawianie schodów, a później zabieramy się za kolejne newralgiczne miejsca w Twierdzy Modlin – mówi Sebastian Sosiński, dyrektor obiektu Twierdza Modlin i inicjator akcji.

Podczas blisko trzech godzin udało się wyciąć krzaki zarastające skarpę przy schodach prowadzących do rzeki oraz oczyścić teren z różnego rodzaju śmieci. W akcję sprzątania zaangażowali się harcerze oraz młodzi piłkarze MKS Świt wraz ze Stowarzyszeniem Poszukiwawczo – Badawczym Triglav. Z pomocą przybyli również modlińscy strażacy. Dzięki dużemu zaangażowaniu się ludzi dobrej woli, w szybkim tempie udało się uzbierać prawie 650 worków śmieci oraz liczne gabaryty. W najbliższych dniach naprawione zostaną również uszkodzone schody.

Na koniec na uczestników sprzątania czekała gorąca i pyszna grochówka.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.