Wielkie sprzątanie Gminy Czosnów

W piątek i sobotę, 21 i 22 kwietnia, Gmina Czosnów przyłączyła się do ogólnoświatowej akcji Sprzątania Świata. W wydarzeniu wzięło udział ponad 1200 mieszkańców naszej gminy.

Porządkowanie rozpoczęły już w piątek szkoły i przedszkola, a w sobotę do akcji przystąpiły pozostałe zespoły. Łącznie, do Wielkiego Sprzątania Gminy Czosnów zgłosiło się 36 grup, w tym sołectwa, placówki oświatowe, przedszkola Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne. Zebrano tony śmieci, elektrośmieci oraz opony.

Po intensywnej pracy, uczestnicy akcji mieli okazję zintegrować się podczas spotkań przy ognisku lub grillu, porozmawiać, wymienić się spostrzeżeniami lub zwyczajnie odetchnąć, pobyć z przyjaciółmi i sąsiadami. Dzięki partnerom wydarzenia każda grupa otrzymała kiełbaski, upominki oraz sadzonki, które zazielenią się we wszystkich sołectwach.

Mieszkańcy Gminy Czosnów poświęcili swój prywatny czas oraz dali przykład innym. Niezwykle budujące jest to, że udało się zmobilizować tak wiele osób i zorganizować akcję sprzątania w niemalże każdym zakątku gminy. Świadczy to o ogromnej świadomości ekologicznej naszych mieszkańców oraz odpowiedzialności za miejsce, które zajmujemy, pracując tu, bawiąc się i ucząc. M.in. w ten sposób możemy odwdzięczyć się naszej planecie za wszystkie dobra naturalne, które od niej otrzymujemy. Zbierając śmieci, segregując je, oszczędzając wodę i energię możemy wyrazić troskę o przyszłe losy kolejnych pokoleń Czosnowian i Czosnowianek.

Ogromne podziękowania dla Was, wszystkich. Cudownie, że w akcję włączyło się tylu mieszkańców, aby w ten szczególny sposób wspólnie uczcić Dzień Ziemi. Udało się zebrać mnóstwo śmieci, a tym samym sprawić, że Gmina Czosnów stała się dużo czystsza i piękniejsza! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku porzuconych odpadów będzie dużo mniej.

W akcji Wielkiego Sprzątania Gminy Czosnów udział wzięli:
Augustówek, Brzozówka, Cybulice Duże, Cybulice Małe, Cząstków Mazowiecki, Cząstków Polski i KGW Cząstków Polski, Czeczotki, Czosnów, Dębina, Dobrzyń, Izabelin Dziekanówek, Janów Mikołajówka, Jesionka, Kaliszki, Kazuń Bielany, Kazuń Nowy Osiedle, Kazuń Nowy Sady, Kazuń Polski i KGW Kazuń Polski, Kiścinne – Wiersze oraz Stowarzyszenie „Między Wisłą a Kampinosem”, Łomna i OSP Łomna, KGW Łomna, Łomna Las, Małocice, Pieńków, Sowia Wola, Sowia Wola Folwarczna, Wrzosówka-Wólka Czosnowska, SP w Cząstkowie Mazowieckim, SP w Kazuniu Nowym, SP w Kazuniu Polskim, SP w Łomnie, SP w Małocicach, Polski Związek Wędkarski Okręg Mazowiecki Koło Nr 49 Czosnów, Żłobek i Przedszkole ELEMELEK w Janowie-Mikołajówce, Niepubliczne  Przedszkole i Żłobek Zielona Akademia Czosnów, Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Zielona Akademia Cząstków Mazowiecki, Sady Stajnia Olender.

Bardzo dziękuje przedsiębiorcom, którzy wyrazili gotowość współpracy i wsparli naszą akcję:
P.P.H.U. „KRIX-POOL” KRZYSZTOF DRUŻBA, ECO HARPOON RECYKLING SP. Z O.O., DN SPEDITION GROUP SP. Z O.O., FABRYKA MEBLI TOCE TOCE Fabryka Mebli Kuchennych, Wędliny z Dębiny, MODEL OPAKOWANIA SP. Z O.O. Model Group Polska, BASILUR TEA BROTHER SP. Z O.O., Julinek Park, DeCare Przysmaki Świata, Park Narodowy Tygodnik Nowodworski, Wirtualny Nowy Dwór.

Wielkie słowa uznania kieruję do Komunalnego Zakładu Budżetowego w Czosnowie oraz pracowników Wydziału Ochrony Środowiska, którym zleciłem koordynację akcji. Dziękuję również przedstawicielom Stowarzyszeń, którzy zainicjowali organizację Wielkiego Sprzątania Gminy Czosnów, Annie Maliszewskiej, Agnieszce Kacperskiej i Leszkowi Gizińskiemu.

Antoni Kręźlewicz
Wójt Gminy Czosnów

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.