Tratwa wypłynęła w wyjątkowy rejs do Gdańska. Pomogli dzieciom

Stało się! Tratwa Pełna Reklam wypłynęła w kilkunastodniowy rejs do Gdańska. Pomysłodawcy akcji przekazali Szkole Podstawowej w Jabłonnie 2.100 złotych na zakup szafek do szatni. Tak mieszkańcy pomagają mieszkańcom gm. Jabłonna!

W poniedziałek, 11 lipca w Twierdzy Modlin odbyła się wyjątkowa uroczystość. We wczorajsze popołudnie do tamtejszej bazy OSP RW w Nowym Dworze Mazowieckim przypłynęła tratwa, która ma do pokonania blisko 500 kilometrów. W malowniczej Twierdzy odbyła się oficjalna uroczystość przekazania środków finansowych na rzecz jabłonowskiej szkoły. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, w tym m.in. radne Dorota Świątko i Marta Lipińska, dyrektor SP w Jabłonnie Agata Gołowicz, wicedyrektor SP Joanna Marjańska, red. naczelny portalu „Jabłonna Dla Mieszkańców” Daniel Szablewski oraz mieszkańcy gm. Jabłonna.

15-Kopia

Organizatorzy akcji, którymi są radny Marek Zieliński oraz przedstawiciele Fundacji Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi – Dariusz Koral i Jakub Janik, zebrali na rzecz Szkoły Podstawowej w Jabłonnie 2.100 zł. Dzięki nim już w nowym roku szkolnym dzieci będą mogły korzystać z nowych szafek w szatni. Brawo!

Warto podkreślić, że spory wkład w powodzenie rejsu mieli sponsorzy, którzy wykupili banery znajdujące się na tratwie. Są nimi: Dom Weselny Eden w Suchocinie, GudelTravel, Airconditioning Daniel Paciorkowski, GoldKey, radni z Jabłonny oraz Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się wspólne ognisko, przy którego przygotowaniu pomogli strażacy z OSP RW. Dyskusje na temat rejsu toczyły się w miłej atmosferze do późnych godzin wieczornych.

Przypomnijmy, że pomysł zbudowania tak nietypowego obiektu, jakim jest tratwa, narodził się w głowie radnego Marka Zielińskiego po ostatnich wakacjach. Z czasem idea zamieniła się w realne działania i już w maju doszło do uroczystego wodowania tratwy. Radny w ciągu najbliższych dni wraz z załogą pokona 496 kilometrów i będzie jeszcze przepływał w okolicy m.in. Płocka, Włocławka, Ciechocinka, Torunia i Grudziądza. Rejs zakończy się w Gdańsku.

Jabłonna Dla Mieszkańców
Foto: Marek Karpowicz

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.