Trębki Stare: Pijany traktorzysta uderzył w ogrodzenie posesji

W weekend dzielnicowy i asystent z Posterunku Policji w Zakroczymiu zatrzymali 33-latka, który po pijanemu uderzył w ogrodzenie posesji. W organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia i grzywna.

W sobotni poranek około godz. 9.00 zakroczymscy funkcjonariusze zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym w Trębkach Starych. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie okazało się, że kierujący ciągnikiem rolniczym uderzył w słupek ogrodzenia. Właścicielka posesji słysząc huk wybiegła z domu sprawdzić co się stało. Zobaczyła, że mężczyzna kierujący ursusem uderzył w jej ogrodzenie. Od siedzącego za kierownicą 33-latka wyczuła silną woń alkoholu.

Mężczyzna nie chciał jednak, aby kobieta wzywała policję, a gdy ta go nie posłuchała próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Kobieta uniemożliwiła mu dalszą jazdę zabierając kluczyki od ursusa. Wtedy 33-latek jak gdyby nigdy nic, wysiadł z ciągnika i zaczął oddalać się pieszo. Policjanci, którzy przybyli na miejsce szybko zatrzymali mieszkańca Henrysina. Okazało się, że był on kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialnemu 33-latkowi, zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 2 lat więzienia i grzywna.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.