Trwa kurs samoobrony dla kobiet

24 marca odbyły się kolejne zajęcia III edycji bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet „Bezpieczna Nowodworzanka” zorganizowanego przez Straż Miejską pod patronatem Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego.

Zajęcia prowadzi zastępca kierownika Straży Miejskiej Janusz Kowalski, który posiada uprawnienia instruktorskie oraz stopień mistrzowski 2-Dan w ju-jitsu.

Podczas zajęć uczestniczki poznawały metody obrony przed niespodziewanymi atakami takimi jak: chwyty za ręce, próby uderzenia, próby duszenia, próby obchwytów tułowia itp. Ponadto Panie uczą się, jak postępować, by nie stać się ofiarą ataku oraz jak w celach obronnych wykorzystywać punkty wrażliwe na ciele człowieka.

Zasadniczy trening poprzedzony był solidną rozgrzewką i ćwiczeniami siłowo-koordynacyjnymi, które wymagały sporo wysiłku i kondycji od uczestniczek kursu. Pomimo trudu i potu, wszystkie Panie świetnie sobie radziły z przyswajaniem technik samoobrony, ćwiczenia przebiegały w miłej i pogodnej atmosferze. Zadowolone twarze uczestniczek kursu zdają się potwierdzać stare powiedzenie, że „w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch”.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz.18:00-19:30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Chemików w Nowym Dworze Mazowieckim.

Zainteresowane Panie zapraszamy do udziału.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.