Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Trwa remont oddziału chirurgicznego

W Nowodworskim Centrum Medycznym trwa remont oddziału szpitalnego chirurgi. Mimo prac remontowo budowlanych na oddział przyjmowani są pacjenci i wykonywane są zabiegi na bloku operacyjnym. 

Remont nie zakłóca normalnego funkcjonowania szpitala. Oddział Chirurgiczny nie był remontowany od lat. Jak przyznaje ordynator oddziału dr. Jerzy Szubskioddział po poprostu był stary. Inne były wymogi wcześniejsze, między innymi sanepidu, czy wymogi architektoniczne. Takie proste rzeczy jak odstęp łóżka od łóżka. 

 – Warunki były przyzwoite aczkolwiek sale były wieloosobowe. Pozbawione węzłów sanitarnych. Na oddziale funkcjonowała tylko jedna łazienka wieloosobowa – mówi Arkadiusz Szyszkowski – zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Nowodworskim Centrum Medycznym. 

Lepsze warunki pobytu pacjentów 

Po remoncie pacjenci będą przebywać w trzy i cztero osobowych salach. Przerobiony zostanie między innymi nieużytkowany blok operacyjny.  

 – Dzięki temu zyskujemy dodatkowe 200m2 powierzchni a cały oddział zostaje dostosowany do nowoczesnych wymogów związanych z funkcjonowaniem tego oddziału – mówi Rafał Gołębiewski, kierownik działu administracyjno – technicznego Nowodworskiego Centrum Medycznego.

Prace w oddziale potrwają do końca roku. Koszt remontu to 5 mln złotych. Szpital pozyskał 4 mln od Samorządu Województwa Mazowieckiego. 

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.