Trzy razy wpadł na rowerze pijany i z zakazem

Pogoda sprzyja miłośnikom jednośladów. Nie każdy pamięta jednak o tym, że wsiadając na rower pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku już trzeci raz w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali cyklistę, który nie dość, że nie zastosował się do sądowego zakazu prowadzenia rowerów, to jeszcze kierował, znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Sezon na jednoślady trwa, dlatego nowodworscy policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię i szczególną ostrożność na drodze. Nie każdy pamięta o tym, że jazda rowerem pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem. Nietrzeźwy rowerzysta stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

12 sierpnia 2022 r. po południu, funkcjonariusze nasielskiego komisariatu podjęli interwencję wobec kierującego rowerem mężczyzny. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że mieszkaniec gminy Nasielsk posiada wydany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku, zakaz prowadzenia rowerów, obowiązujący do 25 września 2022 r. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponadto, że 55- latek jest pijany. W organizmie miał blisko 1,6 promila alkoholu.

Dwa dni później, policjanci z Nasielska zostali poinformowani o nietrzeźwym rowerzyście, ujętym przez innego uczestnika ruchu drogowego, w Borkowie. Kiedy udali się na miejsce, zastali znanego im dobrze 55- latka z nasielskiej gminy. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Użyty do badania alkomat wskazał, że cyklista w wydychanym powietrzu ma blisko 1,7 promila alkoholu. Sprawdzenie w policyjnym rejestrze potwierdziło również przypuszczenia mundurowych, że mężczyzna nie zastosował się do aktualnie obowiązującego, sądowego zakazu prowadzenia rowerów.

16 sierpnia 2022 r. o godz. 20:00, mundurowi z Komisariatu Policji w Nasielsku na ul. Płońskiej zatrzymali do kontroli drogowej 55- latka jadącego rowerem. Podczas sprawdzenia w policyjnym rejestrze wyszło na jaw, że mieszkaniec Konar posiada aktywny zakaz prowadzenia rowerów, wydany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku. Dodatkowo, badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu.

Niestosowanie się do sądowego zakazu, to zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. Za kierowanie rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości, policjanci nałożyli na mężczyznę mandaty karne w wysokości po 2.500 zł. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.