Twierdza Modlin za półdarmo

Zniżki w hotelach, restauracjach i obiektach zabytkowych, darmowe zwiedzanie z przewodnikiem, kino plenerowe, bieg uliczny i wielka rekonstrukcja obrony Twierdzy Modlin. To wszystko w największej, najlepiej zachowanej i najpiękniejszej fortecy w Polsce już 20 i 21 września.

Miasto Nowy Dwór Mazowiecki, Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek i partnerzy już po raz drugi zapraszają do wzięcia udziału w akcji „Twierdza Modlin za półdarmo”. Tym razem świętować będziemy aż dwa dni. Kulminacyjnym punktem programu będzie długo oczekiwana rekonstrukcja obrony Twierdzy Modlin z września 1939 r., która odbędzie się w niedzielę, 21 września o godz. 15.00 przy Bramie Północy – jednym z najstarszych zabytków w Twierdzy Modlin.

Dzień wcześniej będzie okazja, aby dogłębnie poznać fortecę z przewodnikiem wybranym przez siebie szlakiem: francuskim, rosyjskim, filmowym lub dla dzieci. Po zwiedzaniu na ekranie zobaczymy, jak magia kina zmienia rzeczywistość. Planowana jest darmowa projekcja „CK Dezerterów” – kultowej komedii, która (jako jedna z wielu produkcji) powstawała w Twierdzy Modlin. Seans odbędzie się przy Bramie Poniatowskiego, która wielokrotnie występuje w filmie. Znana jest także z „Bitwy Warszawskiej” Hoffmana.

Dodatkowo uczestnicy akcji przez cały weekend mogą liczyć na zniżki w hotelach, restauracjach i obiektach zabytkowych.

Twierdza Modlin – położona jedyne 34 km na północ od Warszawy i sąsiadująca bezpośrednio z lotniskiem w Modlinie jest największą i najlepiej zachowaną twierdzą w Polsce, porównywalną jedynie z Verdun. Podczas II wojny światowej broniła się dzień dłużej niż stolica. To tu znajduje się najdłuższy budynek w Europie – koszary obronne o długości ponad 2 km. W przeszłości pełniła funkcję odrębnego wojskowego miasteczka. Oprócz obiektów militarnych znajdziemy tu m. in. kasyno oficerskie, bloki mieszkalne dla żołnierzy carskiej armii, dawną pralnię czy piekarnię.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.