Uchodźcy w Nowym Dworze Mazowieckim

W Nowym Dworze Mazowieckim przyjęto już około 250 uchodźców uciekających przed wojną z Ukrainy. Obecnie szykowane jest dodatkowe nawet 300 miejsc w budynku koszar Twierdzy Modlin. Nowy Dwór Mazowiecki przekaże również samochód pożarniczy do ukraińskiego Młynowa. Dary zbierane są w kościołach, przez harcerzy oraz wiele instytucji na terenie miasta.

Burmistrz Jacek Kowalski jest cały czas w kontakcie z organizacjami, które zbierają dary oraz oferują możliwość przyjęcia uchodźców do siebie. Wkrótce do Młynowa, miasta partnerskiego na Ukrainie, pojedzie wóz strażacki z OSP Ratownictwo Wodne.

W budynku koszar modlińskiej Twierdzy przygotowywane jest nawet 300 miejsc dla uchodźców. Właściciel budynku w swoich dwóch hotelach na terenie osiedla zakwaterował już 100 kobiet i dzieci. Kolejni znajdą schronienie w budynku koszar gdzie przygotowywane są dla nich pokoje oraz łazienki. Wolontariusze i pracownicy obiektu cały czas przygotowują pomieszczenia do wprowadzenia tam uchodźców.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.