Uczcili pamięć Żołnierzy

Klub Kombatanta w Czosnowie i Urząd Gminy Czosnów uczcili pamięć Żołnierzy, którzy oddali swoje życie w 1939 r. za Ojczyznę. Uroczystości patriotyczno-religijne rozpoczęły się Mszą św., koncelebrowaną przez ks. prof. dr hab. Józefa Mandziuka i ks. kan. Mieczysław Mickiewicz.

Ks. prof. dr hab. Józefa Mandziuk skierował do zebranych słowa, przypominające historyczne uwarunkowania września 39, ale również odniósł się do współczesnych wydarzeń, wlewając w serca słuchaczy nadzieję na lepszą przyszłość.

Następnie delegacje, księża, poczet sztandarowy Klubu Kombatanta i liczni uczestnicy uroczystości w hołdzie bohaterom złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie zbiorowym Żołnierzy kampanii wrześniowej 1939 r. Wicewójt Gminy Czosnów- Piotr Rutkowski podziękował zebranym za pamięć i oddani czci bohaterom. Również Prezes Klubu Kombatanta – Czesława Albekier ze wzruszeniem podkreśliła ważność kultywowania pamięci, tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.