W trosce o bezpieczeństwo zakroczymskich pierwszoklasistów

We wtorek odbyło się spotkanie nowodworskich policjantek z uczniami Szkoły Podstawowej w Zakroczymiu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o zasadach bezpiecznego poruszania się w drodze do, i ze szkoły. Najmłodsi usłyszeli również o tym, kim tak naprawdę jest policjant i jak wygląda jego praca. Nie zabrakło także pokazu policyjnego sprzętu i elementów umundurowania. Na koniec prelekcji funkcjonariuszki w trosce o bezpieczeństwo “pierwszaków”, przekazały im zestawy odblaskowe.

28 września br. asp. sztab. Joanna Wielocha oraz asp. Aneta Fabisiak- Wydurska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim spotkały się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Pomnik Wdzięczności w Zakroczymiu. W trakcie zajęć policjantki przekazały dzieciom ważne zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas przechodzenia przez “zebrę”, korzystania z sygnalizacji świetlnej, czy poruszania się właściwą stroną drogi. Uczniowie usłyszeli także, jak ważne i potrzebne jest korzystanie z elementów odblaskowych, dzięki którym mogą uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze, szczególnie w porze nocnej.

Następnie pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć i zapoznać się ze sprzętem, wykorzystywanym przez mundurowych podczas codziennej służby. Dzieci chętnie słuchały do czego służy każdy z prezentowanych elementów, zadając przy tym mnóstwo pytań i czynnie angażując się w prowadzone zajęcia.

Na koniec prelekcji policjantki przekazały uczniom upominki w postaci elementów odblaskowych, które wpłyną na poprawę ich bezpieczeństwa i widoczności na drodze.

asp. sztab. Joanna Wielocha