Uroczyste przekazanie nowego samochodu w OSP Wojszczyce

W sobotę (10.02) pod remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojszczycach w gminie Zakroczym odbyło się uroczyste przekazanie nowego lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście oraz sąsiednie jednostki OSP z gminy Zakroczym i OSP Kroczewo.

W uroczystości udział wzięli burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski, przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego Magdalena Biernacka zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, st. bryg. Stanisław Brzozowski komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim wraz z zastępcą bryg. Łukaszem Kochanowskim.

Słowa podziękowania za wsparcie zakupu skierował prezes Adam Szymański. Poświęcenia pojazdu dokonał ksiądz Ireneusza Macek z parafii w Kroczewie. W uroczystym przejeżdzie i prezentacji nowego pojazdu uczestniczyły sąsiednie jednostki z OSP Zakroczym, OSP Trębki Nowe i OSP Kroczewo.

OSP Wojszczyce pełnią ważną rolę w społeczności poprzez zapewnienie szybkiej reakcji w przypadku pożarów, wypadków drogowych oraz innych sytuacji awaryjnych, które wymagają interwencji ratowniczej.

To bardzo ważny dzień dla tej jednostki, dla mnie również. Od 10 lat mocno wspieramy i inwestujemy w ochotnicze straże na terenie gminy. I będziemy czynić to dalej. Teraz przed nami zakup samochodu średniego dla OSP w Zakroczymiu – mówi naszej redakcji Artur Ciecierski burmistrz Zakroczymia.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.