Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Uwaga zmiana organizacji ruchu przy węźle Błonie na DK7

Wykonawca inwestycji przystępuje do prac w obrębie obecnego węzła Błonie, który łączy rozbudowywaną drogę ekspresową S7 z DK85 oraz drogą wojewódzką nr 579. W związku z tym zmieni się organizacja ruchu pomiędzy Kazuniem Nowym a Czosnowem.

Za sprawą budowy węzła Błonie, obecne skrzyżowanie S7, DK85 i DW579 zostanie zamienione na skrzyżowanie w poziomie terenu z sygnalizacją świetlną. Tu też będzie włączony nowy przebieg DW579.

Od tego miejsca wyłączona z ruchu zostanie dotychczasowa jezdnia S7 w kierunku Warszawy, a kierowcy będą korzystać z sąsiedniej jezdni. Ruch w kierunku Gdańska przejmie natomiast równoległa do S7 ul. Warszawska, która stanie się jednokierunkowa.

Sygnalizatory nad jezdnią wskażą pasy ruchu

Na krótkim odcinku obecnej S7, w rejonie ul. Pańskiej (Czosnów/Dębina), ruch w obu kierunkach będzie się odbywał jezdnią w stronę Gdańska w zmiennym przekroju 2+1 co powinno zminimalizować utrudnienia. Nad jezdnią umieszczone będą sygnalizatory wskazujące organizację ruchu na pasach. Tak jak w tunelu drogowym, wyświetlona zielona strzałka nad pasem ruchu oznaczać będzie możliwość korzystania z niego. Czerwony krzyżyk to zakaz ruchu. W dni robocze, rano w stronę Warszawy będą dostępne dwa pasy ruchu, a po południu odwrotnie, dwa pasy ruchu w kierunku Gdańska. W weekend oraz dni świąteczne liczba pasów ruchu w danym kierunku będzie zależna od szczytów komunikacyjnych.

Na wysokości Czosnowa kierowcy będą mieli do dyspozycji obie jezdnie obecnej S7. Wyjazd z Czosnowa w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego ul. Warszawską będzie zamknięty, a dojazd będzie możliwy po DK7.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.