Przedszkole w Nowym Dworze Mazowieckim przejdzie kompleksową termomodernizację dzięki Funduszom Europejskim

W Nowym Dworze Mazowieckim zostanie przeprowadzona modernizacja energetyczna placówki przedszkolnej. Dzięki realizacji inwestycji poprawi się komfort dzieci i ich opiekunów. Ponadto zastosowanie ekologicznej metody grzewczej wpłynie na zmniejszenie kosztów ogrzewania i poprawi stan lokalnego powietrza. Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad 1,6 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej to przeszło 976 tys. zł. Środki pochodzą z programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020 (RPO WM). Dziś umowę z beneficjentem podpisała członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Szereg korzyści dla mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego
Przedszkole składa się z dwóch budynków – starszy został wybudowany w 1935 roku, a nowsza część powstała w 1996 roku. Niestety, budynki nie są energooszczędne. Placówka generuje duże koszty energii i emituje zanieczyszczenia do powietrza. Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich obiekt zostanie poddany kompleksowej termomodernizacji. Miasto Nowy Dwór Mazowiecki zaplanowało wykonanie takich prac jak m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, dachu i stropu, a także modernizacja instalacji grzewczej. Ponadto zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna, a w starszym budynku będą wymienione okna.

Dzięki termomodernizacji zostanie ograniczone zużycie energii, co wpłynie pozytywnie na budżet miasta i umożliwi wykorzystanie zaoszczędzonych środków na nowe inwestycje. Ponadto ekologiczny sposób ogrzewania budynku spowoduje zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i wpłynie korzystnie na zdrowie mieszkańców. Efektem realizacji inwestycji będzie również większy komfort pracowników placówki i przebywających tam dzieci.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3
Beneficjent: Miasto Nowy Dwór Mazowiecki
Całkowita wartość projektu: 1 636 879, 09 zł
Dofinansowanie z UE: 976 193,63 zł
Działanie: 12.1 REACT-EU dla termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na Mazowszu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.