Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

W Zakroczymiu trwa XXVII Kapituła Prowincjalna Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

„W tym możemy się chlubić: w naszych słabościach i codziennym dźwiganiu świętego krzyża Pana naszego, Jezusa Chrystusa” – te słowa św. Franciszka z Asyżu są mottem XXVII Kapituły Prowincjalnej Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, która rozpoczęła się w wielkanocny wtorek w Zakroczymiu.

Kapituła to wyjątkowe spotkanie braci, stanowiące centralny punkt życia wspólnotowego prowincji. Jest to czas podsumowania mijającego trzechlecia, dyskusji, rozeznawania oraz podejmowania decyzji dotyczących życia charyzmatem kapucyńskim w nadchodzącej przyszłości.

„Nie jesteście tylko przeszłością, jesteście również teraźniejszością i przyszłością” – powiedział do ponad siedemdziesięciu zebranych braci br. James Boner, delegat Delegatury Wielkiej Brytanii, podczas liturgii słowa poprzedzającej pierwszą sesję obrad kapituły. „Jesteście wezwani, aby żyć wiarą, nadzieją i wspaniałomyślnością, będąc otwartymi na zmiany oraz na działanie Ducha Świętego”.

W Kapitule uczestniczą bracia pracujący w Polsce oraz za granicą, a także bracia-goście z Białorusi, Łotwy, Szwecji, Belgii, Niemiec, Anglii, Turcji i Gabonu, przewodniczy jej br. Pio Murat, radny generalny z Rzymu. Środa przeznaczona jest na podsumowanie mijającego trzechlecia przez ustępującego po dwóch kadencjach ministra prowincjalnego, br. Łukasza Woźniaka, a czwartek na wybory nowego ministra prowincjalnego, jego wikariusza oraz radnych. Piątek przewidziany jest na głosowania i dyskusje nad wnioskami złożonymi przez braci z prowincji.

fot. br. Piotr Krawczyk, br. Tomasz Wroński

W Zakroczymiu trwa XXVII Kapituła Prowincjalna Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.