Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Wiecha na nowym centrum dystrybucyjnym Frigo Logistics

Kolejny etap budowy centrum dystrybucyjnego Frigo Logistics, wiodącego w Polsce operatora logistycznego dla produktów głęboko mrożonych, w Nowym Dworze Mazowieckim został zwieńczony symbolicznym zawieszeniem wiechy. Prace budowlane w pierwszym etapie inwestycji zostaną zakończone w październiku 2024 r.

Wraz z uruchomieniem centrum dystrybucyjnego, Frigo Logistics stworzy około 100 nowych miejsc pracy. Kompleks w Nowym Dworze Mazowieckim będzie dysponował 21 tys. miejsc paletowych i znacząco podniesie możliwości logistyczne firmy.

Inwestujemy w odpowiedzi na potrzeby rynku, ponieważ dostrzegamy rosnący popyt na nasze specjalistyczne usługi. Mamy know-how, którego poszukują nie tylko krajowi, ale też zagraniczni partnerzy. Dlatego cieszę się, że inwestycja, której realizację powierzyliśmy Kajima Poland, jest już na tak zaawansowanym etapie. Wierzę, że za rok będziemy wspólnie świętować otwarcie pierwszego etapu centrum w Nowym Dworze Mazowieckim – podkreślał Kris Verbruggen, Prezes Frigo Logistics.

Na działce o powierzchni 5,4 tys. mkw. przy ulicy Przemysłowej w Nowym Dworze Mazowieckim powstaje kompleks 6 budynków o łącznej powierzchni 9,5 tys. mkw. W pierwszej fazie inwestycji, która zostanie zrealizowana do października 2024 roku, powstanie część dystrybucyjna na 6 tys. miejsc paletowych wraz z jedenasto-dokową strefą ekspedycji, dwoma budynkami biurowo-socjalnymi oraz budynkiem technicznym.

Obecnie prowadzone są prace konstrukcyjne i budowlane, do których należy budowa płyty fundamentowej mroźni wysokiego składowania i ostatnich kondygnacji budynków biurowo-socjalnych oraz izolacja połaci dachowej, wykonanie warstw konstrukcyjnych posadzki, a także wypełnienie ścian. Zaawansowanie robót konstrukcyjnych wynosi 50 proc., a całej budowy 30 proc.

– Zawieszenie wiechy oznacza zakończenie ważnego etapu budowy, a stopień zaawansowania prac pozwala nam z optymizmem patrzeć na harmonogram realizacji inwestycji i planować pracę w kolejnych miesiącach niezależnie od warunków pogodowych – podkreślał Maciej Runkiewicz, Prezes Kajima Poland, generalnego wykonawcy inwestycji.

W drugim etapie inwestycji, do końca 2024 roku, powstanie największy, w pełni automatyczny magazyn samonośny o pojemności 15 tys. miejsc paletowych. Będzie oferował 12 poziomów składowania, a jego wysokość użytkowa sięgnie 32 m. Powstanie sześć korytarzy z regałami o podwójnej głębokości. W każdym korytarzu ładunki będą pobierane i odkładane przez układnicę w sposób całkowicie automatyczny.

Kompleks w Nowym Dworze Mazowieckim będzie 11. lokalizacją Frigo Logistics w Polsce oraz istotnym punktem w rozwoju sieci dystrybucyjnej. Nowy Dwór Mazowiecki położony jest w niewielkiej odległości od Warszawy, co znacząco podniesie możliwości logistyczne operatora w centralnej Polsce. Firmy Kajima Poland i Frigo Logistics współpracowały już m.in. przy budowie i dalszej rozbudowie mroźni w Radomsku w 2019 roku.

Nowoczesne centrum dystrybucyjne w Nowym Dworze Mazowieckim będzie flagową inwestycją Frigo Logistics. Jest elementem szerszego planu inwestycyjnego firmy, która tylko w tym roku przeznaczy ponad 200 mln złotych na rozwój działalności. Ze względu na rosnące potrzeby rynku, w dalszej kolejności Frigo Logistics chce również rozbudować istniejący obiekt w Żninie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.