Wiersze: Nie żyje ksiądz kanonik Krzysztof Kłosiewicz

Po długiej walce z chorobą zmarł ks. kanonik Krzysztof Kłosiewicz, proboszcz parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wierszach gm. Czosnów. Kapłan miał 66 lat, w kapłaństwie przeżył 40 lat.

“Nasz proboszcz dla każdego miał zawsze czas, był dla nas jak ojciec, przyjaciel, zawsze wyrozumiały, pomocny” – wspominają zmarłego kapłana jego parafianie z niewielkiej parafii Wiersze na terenie Puszczy Kampinoskiej. Ich kościół parafialny został wniesiony na miejscu placu apelowego partyzanckiego obozowiska Grupy Kampinos Armii Krajowej, a poświęcony został przez prymasa Stefana Wyszyńskiego w 1957 r.

Ks. Kłosiewicz był proboszczem parafii w Wierszach od 2010 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1980 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Należał do ostatniego rocznika księży archidiecezji warszawskiej wyświęconych przez kard. Stefana Wyszyńskiego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.