Wilków Polski: Pijany pędził 104km/h w terenie zabudowanym

28-letni mieszkaniec gm. Leoncin, jechał seatem w terenie zabudowanym 104 km/h. Został zatrzymany przez policjantów WRD. Okazało się również, że kierowca po przebadaniu alkomatem miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i już stracił prawo jazdy. Nieodpowiedzialnemu 28-latkowi może grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek rano policjanci drogówki prowadzili kontrole prędkości w Wilkowie Polskim gm. Leoncin. Po 9.00 zatrzymali kierowcę seata toledo, który w terenie zabudowanym jechał 104 km/h. Żeby tego było mało, 28-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca już stracił prawo jazdy. Odpowie też za jazdę po pijanemu, a o jego losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z nowodworskiej komendy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.