Wiślana Procesja Bożego Ciała ze Smoszewa do Czerwińska nad Wisłą

W czwartek (30.05) po rzece Wiśle poprowadzona została trzecia już w historii, jedyna w kraju wodna procesja Bożego Ciała. W tym roku w uroczystej procesji udział wziął biskup płocki Szymon Stułkowski oraz przeor klasztoru na Jasnej Górze, O. Samuel Pacholski OSPPE wraz z duchownymi z Czerwińska nad Wisłą.

Procesja z kościoła św. Mateusza w Smoszewie przeszła do figury św. Barbary, która jest patronką wodniaków a następnie do przystani, gdzie czekały łodzie w tym jedna szczególna, z przygotowanym ołtarzem wystawienia. Po umieszczeniu monstrancji z Najświętszym Sakramentem, przeor Jasnej Góry o. Samuel, odczytał rozważania modlitewne przypisane do pierwszego ołtarza. Następnie błogosławieństwa udzielił biskup płocki. Nad bezpieczeństwem na brzegu czuwali policjanci z Posterunku Policji w Zakroczymiu.

Drugi ołtarz przygotowany został w miejscowości Wychódźc, gdzie łodzie dopłynęły w niespełna 30 minut. Również i w tym miejscu oczekiwali wierni, którzy otrzymali błogosławieństwo i wysłuchali rozważań. Po drugiej stronie rzeki we wsi Secymin w gminie Leoncin przygotowano trzeci ołtarz, do którego również barka z Najświętszym Sakramentem dobiła do brzegu. Ostatnim miejscem były czerwińskie bulwary, skąd wyruszyła procesja piesza do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Po przybyciu na miejsce procesji, biskup płocki przewodniczył Mszy Świętej.

Podczas płynięcia po rzece Wiśle, nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą.

Wiślana procesja Bożego Ciała

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.