Wizyta policjantów z psem służbowym w przedszkolu

Wczoraj policjanci z nowodworskiego Wydziału Prewencji spotkali się z przedszkolakami. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o pracy policjanta oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Miały też okazję obejrzeć tresurę psa policyjnego. Najmłodsi byli bardzo zadowoleni z wizyty mundurowych.

16 listopada asp. Aneta Fabisiak- Wydurska- profilaktyk społeczny i asp. Albert Tkaczyk- przewodnik psa służbowego, udali się na spotkanie do najmłodszych, w ramach projektu „Bezpieczny przedszkolak”.

Podczas prelekcji dzieci usłyszały o zawodzie policjanta i dowiedziały się jakie obowiązki wykonuje funkcjonariusz podczas codziennej służby. Mundurowi rozmawiali też z przedszkolakami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Najciekawszym dla dzieci elementem zajęć była możliwość obejrzenia sztuczek w wykonaniu psa służbowego. Dzieci na własne oczy mogły obejrzeć tresurę owczarka belgijskiego „Mirta”. Całe spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony przedszkolaków i przebiegło w radosnej atmosferze.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.