Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Wkrótce licytacja Spichlerza, restauracji i sklepu rowerowego. Komornik sprzeda majątek Banaszka

Dariusz Banaszek od wielu lat znany w Nowym Dworze Mazowieckim przedsiębiorca, zalega 14 mln złotych swoim wierzycielom. Komornicy z Nowego Dworu Mazowieckiego i Legionowa, zaplanowali na listopad licytacje majątku dłużnika. Do kupienia będzie min. restauracja Borodino czy też zabytkowy Spichlerz przy ujściu Narwi do Wisły. Sam zainteresowany twierdzi, że do żadnej licytacji nie dojdzie.

O problemach min. ze stojącym na wyspie Szwedzkiej w Nowym Dworze Mazowieckim Spichlerzu pisaliśmy wielokrotnie. Obecnie obiekt ten został wystawiony na licytację przez komornika sądowego Macieja Gierszewskiego. Cena wywoławcza to 2 mln złotych. Do kupienia będzie również restauracja Borodino i niedokończona budowa hotelu. W Legionowie pod licytację pójdzie budynek w którym znajduje się sklep rowerowy. Nieruchomość można będzie nabyć za niecałe 10 mln złotych.

Pracujemy nad planem restrukturyzacji tego długu. Rozłożymy to na raty i doprowadzimy sprawę do końca. A komornicy odwołają licytacje – przekazał Dariusz Banaszek w rozmowie z Wirtualną Polską.

Dariusz Banaszek znany jest w Nowym Dworze Mazowieckim min. z działalności deweloperskiej. Na osiedlu Młodych powstało wiele bloków wybudowanych przez jego firmę. Kilka lat temu był prezesem Polskiego Związku Kolarskiego. Obecnie zarządza zespołem HRE Mazowsze Serce Polski.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim oskarżyła Banaszka o to że uszkodzili zabytkowy Spichlerz w ten sposób, że nie wywiązali się z obowiązków wynikających z umowy oddania gruntu w użytkowanie wieczyste i sprzedaży nieruchomości i na skutek licznych zaniechań doprowadzili do pogorszenia stanu elewacji budynku, wykruszenia kamieniarki przypór w dolnych partiach spichrza i kamieniarki cokołów i gzymsu wieńczącego, wyrośnięcia samosiewów na koronie murów, utraty stateczności ścian spichrza, powodując nadmierne pogorszenie jego właściwości użytkowych i sprawności technicznej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.