Wnioski Mieszkańców Gminy Czosnów odnośnie komunikacji przekazane Wójtowi

W związku z realizacją konsultacji społecznych w ramach ogólnopolskiej akcji „Masz Głos”, odnośnie komunikacji publicznej w Gminie Czosnów, informuję, że dokonaliśmy analizy ankiet i wniosków oraz złożyliśmy stosowne pismo do Wójta Gminy Czosnów.

Otrzymaliśmy 482. ankiety, które mogą być podstawą do zaplanowania zmian w kursowaniu komunikacji publicznej w Gminie Czosnów. W załączeniu przekazuję podsumowanie ankiety z wyszczególnieniem wniosków zgłaszanych na spotkaniach, a także poprzez e-maile.

Władze gminy Czosnów przez wiele lat dokładały wielu starań w rozwój komunikacji, jednak wciąż jest wiele miejscowości pozbawionych dostępu do transportu publicznego.

Mieszkańcy przekazali swoje propozycje i uwagi, co jest dobrą podstawą do dalszego rozwoju transportu publicznego na terenie naszej gminy. Duża część z postulatów to niewielkie zmiany, ale mające ogromne znaczenie dla mieszkańców. Są też i takie, jak chociażby połączenia do Kazunia Nowego, Kazunia Polskiego, Kazunia Bielan, Cybulic Małych czy Czeczotek, które powinny zostać potraktowane priorytetowo. Do wszystkich jednak, należy podejść z rozwagą i troską o mieszkańców, szczególnie o osoby 66+, które stanowią aż 10% ankietowanych.

Pismo złożyłam 10.11.2023 r. i tego też dnia spotkałam się z p. Wójtem, który wkrótce udzieli odpowiedzi na złożone wnioski. Mam nadzieję, że w efekcie naszych działań pojawią się oczekiwane rozwiązania.

Anna Maliszewska
Radna Powiatu Nowodworskiego

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.