Wodociąg w Twierdzy przejmie miasto!

Miasto Nowy Dwór Mazowiecki przejmie od wojska a dokładnie od Stołecznego Zarządu Infrastruktury MON oraz Agencji Mienia Wojskowego sieć wodociągową i kanalizacyjną w Twierdzy Modlin. Uchwałę intencyjną w tej sprawie podjęli na grudniowej sesji radni miejscy.

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, na terenie Modlina Twierdzy znajdują się odbiorcy indywidualni, zaopatrywani w wodę z systemu wojskowego, a rozliczani – przez Agencję Mienia Wojskowego. W związku z tym, że  podmiot prowadzący sprawy umów, tj. 26. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zegrzu nie może prowadzić działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług podmiotom spoza wojska oraz koniecznością dostosowania gospodarki finansowej wojska do uregulowań ustawy o finansach publicznych, a także obowiązkiem zapewnienia mieszkańcom przedmiotowych usług przez miasto – zaistniała konieczność wystąpienia przez miasto Nowy Dwór Mazowiecki do Ministerstwa Obrony Narodowej w sprawie możliwości przekazania sieci i obiektów na rzecz miasta.

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie dojdzie do przejęcia sieci. Jak pokazują doświadczenia miasta, negocjacje z wojskiem to zawsze proces długi i trudny. To jednak nie powinno zakłócić pracy prywatnych przedsiębiorców. Jak wyjaśnił Burmistrz „miasto ma podpisany protokół ze Stołecznym Urzędem Infrastruktury, w którym jest zapewnienie o przedłużeniu ważności dotychczasowych umów, więc podmioty prowadzące działalność gospodarczą będą miały wodę cały czas”.
Po przejęciu i wykonaniu niezbędnej w tym przypadku inwentaryzacji, siecią będzie zarządzał Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.