Wpadł podczas kolejnej kradzieży

Policjanci z nowodworskiego Wydziału Prewencji zatrzymali w tym tygodniu podejrzanego o kradzieże markowych perfum w drogerii. 34-latek z Zakroczymia ma na koncie kilka kradzieży, a straty szacowane są na ponad 2100 złotych. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Patrolowcy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali w środę mężczyznę, który w jednej z drogerii na terenie miasta dokonał kradzieży. Mężczyzna z półek sklepowych zabrał perfumy o wartości prawie 700 złotych i nie zapłacił za nie. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring zainstalowany w sklepie.

Bardzo szybko wyszło na jaw, że nie jest to jedyna kradzież, jaką na swoim koncie ma 34- latek. W poniedziałek, w tym samym sklepie wziął z półek kosmetyki o wartości ponad 1400 złotych i również za nie nie zapłacił. Mundurowi zatrzymali mieszkańca Zakroczymia i przewieźli do nowodworskiej komendy.

Sprawca za każdym razem wybierał markowe produkty i nie płacąc za towar opuszczał sklep. W sumie straty oszacowane zostały na kwotę ponad 2100 złotych. Nowodworscy śledczy zgromadzili w tej sprawie materiał dowodowy, a następnie przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży. Mężczyzna do wszystkiego się przyznał. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.