Ukrainka zostawiła bagaż w terminalu lotniska. Ewakuowano pasażerów

W piątek (8.12) przed południem na terenie hali odlotów terminala Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin ujawniono bagaż pozostawiony bez opieki. Nadane przez radiowęzeł komunikaty, nie przyniosły rezultatu. Dyżurny portu podjął decyzję o ewakuacji osób przebywających w terminalu. Do akcji wkroczyli pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin.

Pirotechnicy Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin, przystąpili do sprawdzenia pozostawionego bagażu przy użyciu urządzeń rentgenowskich i służbowego robota. Po ustaleniu, że bagaż nie zagraża bezpieczeństwu, zakończono ewakuację, której poddano blisko 50 osób. Z powodu alarmu opóźniony został o 10 minut odlot samolotu do Sztokholmu.

Po zakończonej akcji pirotechnicznej, do funkcjonariuszy zgłosiła sie obywatelka Ukrainy, która poinformowała, że bagaż należy do niej. Kobieta została ukarana mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.