Sprawca brutalnego pobicia aresztowany

Nowodworscy kryminalni zatrzymali 17-latka, który najpierw zaczepił na ulicy o rok młodszego mężczyznę, a następnie pobił go zadając ciosy pięściami i kopiąc. Zatrzymany usłyszał zarzut uszkodzenia ciała w związku z wybrykiem chuligańskim. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W tym tygodniu nowodworscy funkcjonariusze zostali skierowani na interwencję, gdzie miało dojść do uszkodzenia ciała. Na miejscu mundurowi ustalili, że pokrzywdzonego zaczepił na ulicy młody mężczyzna. W pewnym momencie agresor zaczął go bić, kopać, zadawać ciosy pięściami, co spowodowało obrażenia ciała u 16- latka. Pokrzywdzony trafił do jednego z warszawskich szpitali.

Sprawą natychmiast zajęli się nowodworscy kryminalni. W niedługim czasie ustalili, gdzie mężczyzna się ukrywa i pod wskazanym adresem zastali zaskoczonego widokiem policjantów 17- latka. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był już wcześniej znany nowodworskim policjantom.

Śledczy przyjęli zawiadomienie, zabezpieczyli dokumentację oraz przesłuchali świadków. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 17-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała będącego występkiem chuligańskim, gdyż działał publicznie i bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim skierowała do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego. Nowodworski sąd przychylił się do wniosku. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.