Kolejny kampinoski wilk zginął pod kołami auta

Młoda wilczyca próbowała przekroczyć jezdnię wraz z dwoma wilka. Niestety rankiem (7.12) zginęła pod kołami samochodu na DW579. Droga przebiega przez sam środek Kampinoskiego Parku Narodowego i obowiązuje tam ograniczenie prędkości. Jednak jak informują mieszkańcy okolicznych miejscowości, kierowcy nie przestrzegają tam ograniczenia prędkości. Od 2020 roku to już trzeci wilk, który zginął na DW579 pod kołami samochodu.

Młoda wilczyca (siedmiomiesięczne szczenię) próbowała przekroczyć jezdnię wraz z dwoma towarzyszącymi jej osobnikami tego gatunku. Zginęła stając się trzecim już wilkiem, znalezionym w górnej części DW 579.W okolicach Aleksandrowa (2.10.2020) stracił życie dorosły samiec, inny samiec zginął próbując przekroczyć jezdnię (28.10.2021 r) w miejscowości Kiścinne.

Żadne warunki pogodowe nie uprawnią do łamania przepisów ruchu drogowego, a tym bardziej utrudnione jesienno-zimowe. Powtarzamy – wiemy z całą pewnością, że obowiązujące na całej trasie w granicach Parku ograniczenie prędkości jest świadomie ignorowane przez gros kierowców.

APELUJEMY – szanujmy przepisy ruchu drogowego, szanujmy ŻYCIE; nasze własne, cudze i życie dzikich zwierząt!

AG, fot. Cezariusz Dąbrowski, KPN

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.