Deklaracje zmian w komunikacji publicznej Gminy Czosnów

Anna Maliszewska radna powiatowa, otrzymała odpowiedź na pismo będące podsumowaniem konsultacji społecznych, ankiet oraz zgłaszanych przez mieszkańców Gminy Czosnów wniosków. W dokumencie tym, Wójt Gminy Czosnów informuje, iż rozpoczął prace nad realizacją zawartych w nim propozycji.

Najistotniejsze jest to, że zapadły konkretne decyzje i pojawiły się jasne deklaracje:

· od 1 stycznia 2024 zwiększona będzie liczba kursów linii 850, w grudniu opracowany zostanie także rozkład kursów, tak, aby maksymalnie usprawnić dojazd mieszkańców naszej gminy
· w grudniu Wójt opracuje nowy rozkład busów gminnych, aby maksymalnie dostosować dojazd mieszkańców z Aleksandrowa, Brzozówki, Czeczotek, Cybulic, Cybulic Małych, Kazunia Bielany, Kazunia Polskiego oraz Kazunia Nowego do linii ZTM (750, 850)
· Wójt Gminy Czosnów wystąpił do Wojewody Mazowieckiego o dofinansowanie nowej trasy Kiścinne-Truskawka – Czosnów – Nowy Dwór Mazowiecki

Jak przedstawił w odpowiedzi:
„Korespondując ze wszystkimi stronami porozumień dotyczącymi linii 750 i 850 tj. (Prezydent Warszawy, Burmistrz Łomianek , ZTM i KŁM) przedstawiłem zgłaszane wnioski. W dniu wczorajszym 23.11.2023r odbyło się spotkanie w/w omawialiśmy wnioski Gminy Czosnów, Łomianki oraz stanowisko przewoźników(ZTM, KŁM).

W protokole uzgodnień ze spraw dotyczących gm. Czosnów znalazło się tylko zwiększenie częstotliwości kursów 850, kursy dodane na tej linii będą jeździć trasą E7 i będą w całości dofinansowane przez gminę Czosnów. Zakładany termin 1.01.2024 r.

Pozostałe wnioski tj. przedłużenie 750 do Nowego Dworu Mazowieckiego, 850 do Kazunia Polskiego lub Kazunia Nowego oraz trasy Izabelin Dziekanówek-Palmiry-Czosnów-Nowy Dwór Mazowiecki oraz kursowanie 850 w weekendy, ZTM i KŁM stwierdził, że nie jest w stanie przyjąć ich do realizacji.

Wystąpiłem do Wojewody Mazowieckiego o dofinansowanie do nowej trasy Kiścinne-Truskawka- Czosnów- Nowy Dwór Mazowiecki, przewidywany termin decyzji w tej sprawie początek grudnia. W zależności jak zostanie rozstrzygnięty ten wniosek, w grudniu opracowany zostanie nowy rozkład busów, aby maksymalnie usprawnić dojazd mieszkańców z Aleksandrowa, Brzozówki, Czeczotek, Cybulic, Cybulic Małych, Kazunia Bielany, Kazunia Polskiego oraz Kazunia Nowego do linii ZTM (850 , 750).

Zapewniam, że nadal będziemy starali się usprawnić komunikację na terenie Naszej Gminy, musimy być jednak świadomi z ograniczeń jakie wynikają z przyczyn obiektywnych ( przebudowa trasy E7, brak kierowców oraz możliwości budżetu) w bieżącym roku będzie to ok 2 mln. zł, w 2024 r. nie będziemy w stanie tej kwoty zwiększyć więcej jak 20 %.”

Dla nas budujące jest to, że konsultacje i nasza praca przyniosły efekt. Głos naszych mieszkańców został wysłuchany i jest to zasługa nas wszystkich. Mam nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą wkrótce wymierne skutki. Pragnę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszych konsultacjach i wyrazili swoje zdanie w ankietach. Jednocześnie zaznaczam, że będziemy nadal pracowali nad wypracowaniem zmian tak, żeby maksymalnie usprawnić komunikację publiczną w Gminie Czosnów.

Wnioski Mieszkańców Gminy Czosnów odnośnie komunikacji przekazane Wójtowi

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.