Wrzesień’39 – koncert polskich pieśni z okresu II wojny światowej w Twierdzy Modlin

W imieniu Fundacji PZU – partnera wydarzenia, Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Parafii św. Barbary w Twierdzy Modlin, Stowarzyszenia WEST, Miasta Nowy Dwór Mazowiecki oraz zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto” pragniemy Państwa serdecznie zaprosić na niezwykły koncert polskich pieśni z okresu II wojny światowej, który odbędzie się w wyjątkowym dla polskiej historii miejscu.

Zapraszamy także w imieniu wszystkich partnerów medialnych tego wydarzenia – Tygodnika Nowodworskiego, Faktów Nowodworskich, Gazety Nowodworskiej oraz Wirtualnego Nowego Dworu.

Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę, 3 września, początek o godzinie 19:00. Miejscem wydarzenia będzie kościół Parafii św. Barbary, jedynej w murach Twierdzy Modlin, przy ul. Szpitalnej 69. Wstęp wolny.

Aktorzy, wokaliści oraz instrumentaliści zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto” przygotowali dla Państwa poruszającą muzyczną opowieść o losach polskich żołnierzy, całego polskiego społeczeństwa i oczywiście samej Twierdzy Modlin w trakcie II wojny światowej. Będzie to podróż od dramatycznego września 1939 r., przez zakazane piosenki okupowanej stolicy, walkę partyzancką z najeźdźcami, polskie zmagania na niemal wszystkich frontach wojny aż po Powstanie Warszawskie i jego smutny epilog – związany z losami antykomunistycznego podziemia i całego polskiego społeczeństwa tuż po II wojnie światowej. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z filmowym zwiastunem koncertu, dostępnym w Internecie.

Zespół wokalno-aktorski „Sonanto” to grupa wokalistów oraz śpiewających aktorów, występujących wraz z instrumentalistami. Formacja powstała w Warszawie, w 2012 r. Domeną zespołu są programy koncertów o charakterze rocznicowym i historycznym – „Sonanto” prezentuje je w Warszawie, całej Polsce, a także poza jej granicami. Tej tematyce był także poświęcony pierwszy album zespołu pt. „Od Legionów do wolnej Polski – muzyczna opowieść”. Wybrane utwory z tej płyty publiczność także w Twierdzy Modlin.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.