Wsiadł za kierownicę mając 2,3 promila i cofnięte uprawnienia

Nasielscy policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali 65- latka z miejscowości Kątne. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości oraz miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

30 grudnia br. przed godz. 14:00 mundurowi z Komisariatu Policji w Nasielsku na ul. Kolejowej zatrzymali do kontroli drogowej osobowego mercedesa. Styl jazdy siedzącego za kierownicą mężczyzny wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Po podjęciu czynności od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mieszkaniec nasielskiej gminy w wydychanym powietrzu miał aż 2,3 promila alkoholu.

Na tym nie koniec. Po sprawdzeniu w policyjnym rejestrze okazało się dodatkowo, że 65- latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.