Próbował oszukać podając dane brata

30 grudnia br. funkcjonariusze nowodworskiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mitsubishi. 37- latek początkowo podawał mundurowym dane swojego brata, ponieważ sam miał obowiązujący przez okres 36 miesięcy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu teraz kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę o godz. 16:00 policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim na ul. Thommee zatrzymali do kontroli osobowe mitsubishi. W trakcie legitymowania okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna podaje się za swojego brata. Funkcjonariusze jednak szybko zweryfikowali dane i ustalili kim tak naprawdę jest siedzący za kierownicą mężczyzna. 37- latek z gminy Czosnów został ukarany mandatem za popełnione wykroczenie, umyślnego wprowadzenia w błąd organu uprawnionego do legitymowania.

Na jaw wyszło również, dlaczego 37- latek próbował oszukać mundurowych. Mieszkaniec Kazunia Nowego posiadał bowiem obowiązujący przez okres 36 miesięcy zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez Sąd Rejonowy w Płocku.

Teraz odpowie za popełnione przestępstwo, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.